منو سایت

اوبونتو تاچ به سمت ارتقاء RTM پیش می رود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اوبونتو تاچ به سمت ارتقاء RTM پیش می رود

چه جدید است: Ubuntu Touch RTM پیشرفت کندی به سمت ارتقا دارد

همانطور که می دانید، Ubuntu Touch در سه شاخه مختلف توسعه می یابد: یک شاخه پایدار، یک شاخه توسعه و یک شاخه rtm. در حالی که ویژگی‌ها و تغییرات جدید ابتدا در شاخه Devel آزمایش می‌شوند و زمانی که به اندازه کافی پایدار هستند به Stable منتقل می‌شوند، شاخه RTM ویژگی‌های جدیدی دریافت نمی‌کند، فقط امنیت و ثبات را برطرف می‌کند.

در حال حاضر، توسعه دهندگان Canonical تمرکز زیادی بر روی پایدار کردن شاخه RTM (انتشار به تولید) Ubuntu Touch برای استفاده روزانه دارند. به گفته الیور گراورت، اولین تصویر RTM تقریباً برای تبلیغ آماده استاین به معنای خبر خوبی برای همه علاقه مندان و طرفداران اوبونتو و لینوکس است.

ما به آرامی به سمت اولین انتشار تصویر RTM حرکت می‌کنیم، برخی مسدودکننده‌ها را رفع کرده‌ایم و در حال ارائه به توزیع RTM (سرویس مکان و پشتیبانی از بارگذاری جانبی کلیک جدید) هستیم. ما تصمیم گرفته‌ایم مسدودکننده‌ای را حذف کنیم که تأثیر صرفاً زیبایی بر روی نتایج آزمایش دارد (تست‌های نوار جستجو در MediaPlayer در کمان‌هایی که هیچ نوار جستجو در دسترس نیست حذف می‌شوند)، اما در معامله برای این مشکل مسدود کردن جدید با url-dispatcher بود که در طول آزمایش QA یافت شد، جایی که ضربه زدن روی یک آهنگ واحد در محدوده موسیقی، برنامه Music را راه‌اندازی نمی‌کند.»

اگرچه تاریخ عرضه رسمی برای تلفن های مجهز به اوبونتو تاچ وجود ندارد، اما اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، باید در پاییز امسال عرضه شوند.

داستان تا اینجا:

Canonical در حال انجام کارهای زیادی بر روی Ubuntu Touch، نسخه موبایل اوبونتو است. در حالی که برنامه اولیه این بود که آن را برای تمام گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های Google Nexus در دسترس قرار دهد، توسعه‌دهندگان پشتیبانی از Galaxy Nexus، Google Nexus 7 2012 و Google Nexus 10 را متوقف کردند. اوبونتو تاچ که اکنون بر اساس اوبونتو 14.10 است، به طور رسمی فقط برای تلفن هوشمند Google Nexus 4 4 و Google Nexus 4 در دسترس است. (نکسوس 5 هنوز توسط اوبونتو تاچ پشتیبانی نمی شود.) اولین گوشی های مجهز به اوبونتو تاچ در سال جاری در اروپا توسط BQ و در بازار چین توسط Meizu، یکی از سازندگان پیشرو گوشی های هوشمند در آسیا، عرضه خواهند شد.