منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Canonical سه تصویر متوالی Ubuntu Touch (بر اساس اوبونتو 14.04) منتشر کرده است.

Canonical سه تصویر متوالی Ubuntu Touch (بر اساس اوبونتو 14.04) منتشر کرده است.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Canonical سه تصویر متوالی Ubuntu Touch (بر اساس اوبونتو 14.04) منتشر کرده است.

سلام گیکسترهای لینوکس. همانطور که می دانید، Canonical اخیرا نسخه پایدار اوبونتو تاچ را بر اساس Ubuntu 14.04 Trusty Tahr منتشر کرده است که به زودی به هسته 3.13 RC 1 تغییر خواهد کرد.

Canonical سه تصویر متوالی لمسی اوبونتو (بر اساس اوبونتو 14.04) منتشر کرده است و از این پس، نسخه‌های جدید سیستم‌عامل موبایل اوبونتو را بیشتر بارگذاری خواهند کرد.

Canonical سه تصویر متوالی Ubuntu Touch (بر اساس اوبونتو 14.04) منتشر کرده است.

مثل همیشه، ساده ترین راه برای دریافت آخرین تصاویر اوبونتو تاچ در دستگاه سازگار با اوبونتو، استفاده از به روز رسانی OTA است. مثل این:

$ adb shell system-image-cli -c trusty -b 0 -v

Canonical قصد دارد به‌روزرسانی‌های Mir و Unity 8 را در نسخه‌های بعدی اوبونتو تاچ قرار دهد. توسعه دهندگان اوبونتو قصد ندارند توسعه Mir را کنار بگذارند، زیرا همچنان بر روی نسخه های بعدی Ubuntu Touch اجرا می شود. پس از یکی از آخرین به‌روزرسانی‌ها، میر پشتیبانی رسمی از مهم‌ترین تولیدکنندگان پردازنده‌های گرافیکی اندروید دریافت کرد: پردازنده گرافیکی AMR Tali T-604 که در Nexus 10 استفاده می‌شود، Qualcomm Adreno 320 در Nexus 4، Nvidia Tegra 3 استفاده شده در Nexus 7، و گرافیک PowerVR opensource، Vibria Galaxy Samsung.

در حال حاضر، اوبونتو تاچ به طور رسمی تنها در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های نکسوس گوگل پشتیبانی می‌شود، علی‌رغم اینکه به‌طور آزمایشی به OPPO Find 5، Pantech Vega Iron، Xperia Tablet Z و بسیاری از تلفن‌ها/تبلت‌های دیگر منتقل شده است. اولین نسخه پایدار اوبونتو تاچ، مبتنی بر اوبونتو 13.10، به طور رسمی برای کار بر روی نکسوس 4 ال‌جی بهینه شده است، اما هنوز به بلوغ کافی برای رقابت با اندروید نرسیده است. پس از آخرین به‌روزرسانی میر، اوبونتو تاچ را می‌توان با موفقیت در همه دستگاه‌های فعلی Google Nexus نصب کرد: به جز Nexus 5، LG Nexus 4، Samsung Galaxy Nexus، Nexus 7 و Nexus 10.